Jak szybko wyeliminować nadwagę?

wyeliminować nadwagę

Nadwaga to problem natury estetycznej i zdrowotnej. Boryka się z nim około 45% Polaków. Trudy odchudzania natomiast podejmuje około 60% z nich.

Eliminacja nadwagi z całą pewnością nie jest zadaniem łatwym. Wręcz przeciwnie – to wymagające samodyscypliny, zaangażowania i cierpliwości wyzwanie, którego finalizacją pochwalić się może niewielki odsetek osób.

O ile początki wydają się być trudne, o tyle – późniejsze fazy są jeszcze trudniejsze. Niby powinno być łatwiej, a jest znacznie ciężej. Dlaczego tak się dzieje? Wpływ z całą pewnością na taki stan rzeczy ma ograniczona motywacja. Na samym starcie – jest ona naładowana na sto procent, z czasem jednak stale wygasa. Chyba, że odpowiednio ją stymulujemy.

Jak szybko wyeliminować nadwagę?

Eliminacja nadwagi to zadanie, które samo w sobie nie jest łatwe. Kiedy dodamy do tego chęć SZYBKIEJ redukcji okazuje się być jeszcze trudniejsze. Wszak, musimy w jednym czasie zadbać o każdy z procesów: dietę, trening oraz suplementację.

Tylko nielicznym udaje się redukować wagę w tempie oscylującym w granicach 1-2 kilogramów tygodniowo. Pozostali chudną znacznie wolniej, gdyż ulegają pokusom i są nieregularni.

Dieta – jaką stosować?
Najefektywniej jest stosować w pełni zbilansowany i pełnowartościowy jadłospis. Głodówki powodują efekt jojo i są niezdrowe dla organizmu.

Trening – jak ćwiczyć?
Dobór aktywności fizycznej powinien być oparty o nasze zdolności motoryczne i ogólny stan zdrowia. Osobom młodym zaleca się dynamiczne aeroby takie jak – jazda na rowerze, bieganie czy jazda na rolkach (średnia intensywność na poziomie 70% max HR). Z kolei osobom starszym – aerobik lub pływanie.

Suplementy – jakie wybrać?
Zalecamy stosować sprawdzone suplementy diety – przebadane, dobrze opiniowane, np. Cappuccino MCT (cappuccinomct.pl) – suplement diety na odchudzanie pod postacią pysznej kawy.

Warto również zwrócić uwagę na naturalne suplementy.

Naturalne suplementy na odchudzanie, czyli czy zielona kawa pomaga spalać tkankę tłuszczową?

Suplementy wspomagające to bardzo dobry pomysł na przyśpieszenie odchudzania. Należy jednak mieć na uwadze, że suplementy same w sobie nie dają dostatecznie dobrych rezultatów i powinny  być wspierane dietą oraz treningiem.

Jednym z najpopularniejszych suplementów jest Zielona Kawa. Produkty tego typu są szczególnie rozchwytywane za oceanem, gdzie problem otyłości ma zdecydowanie największą skalę. 

Zielona Kawa to preparat, który poza działaniem odchudzającym wspomaga również:

  • walkę z nowotworami
  • opóźnianie procesów starzenia
  • poprawę samopoczucia

Green Coffe od wielu lat przedstawiane jest jako alternatywa dla czarnej, często bardzo niezdrowej kawy.

Zieloną kawę zaleca się stosować do dwóch razy na dobę. Sposób przygotowania jest identyczny jak w przypadku czarnej. Dwie czubate łyżki kawy (zmielonej) należy zalać około 250 ml wody. Należy przy tym zaznaczyć, że Zielona kawa ma niezwykle specyficzny smak, który często wymaga dosyć dużego dosłodzenia. Osoby odchudzające się nie powinny w żaden sposób przyprawiać tego specyfiku.

Czy zielona kawa to dobry pomysł na odchudzanie? Z całą pewnością tak, pod warunkiem, że będzie traktowana jako dodatek do odchudzania. Nikt nie powinien wierzyć w to, że dwie filiżanki kawy sprawią, że nagle zaczniemy gubić kilka kilogramów miesięcznie, gdyż jest to niemożliwe.

Podsumowanie

Otyłość to choroba, która nie bez powodu określana jest mianem dolegliwości XXI wieku. Wynika to bowiem z faktu, iż stale postępuje i dosięga coraz większe grono światowego społeczeństwa. Do najczęściej wymienianych przyczyny otyłości zaliczamy: nieodpowiednie odżywianie, brak aktywności fizycznej, automatyzacje życia i stres. 

Wiele osób zastanawia się jak pokonać otyłość. Poszukują rozmaitych środków i preparatów. Niestety, odchudzanie nie polega na spożywaniu „cudowanych” środków odchudzających. Wymaga treningu, diety i ogromu zaangażowania. Nie każdy jest w stanie sprostać takiemu wyzwaniu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*