Dieta pudełkowa – świetne rozwiązanie w podróży?

Ostatnimi czasy, niezwykle popularnym sposobem odżywiania się jest tzw. dieta pudełkowa. To nic innego jak catering dietetyczny z dowozem. Wygodnie podane, smaczne i co najważniejsze – zdrowe jedzenie to hit ostatnich lat. Czy sprawdzi się w podróży?

Dieta pudełkowa – „hit” czy „kit”?
Ogromna popularność firm gastronomicznych oferujących catering nie może dziwić. Wszak, to rozwiązanie, które jest niezwykle wygodne. W przeddzień dostajemy cały zestaw posiłków (zwykle od 4 do 6), co sprawia, że nasz czas spędzony w kuchni ograniczony jest do absolutnego minimum.

Tego typu jadłospis jest odpowiednio zbilansowany (zamawiając wybieramy konkretny plan dietetyczny), dlatego też możemy dostosować go do swoich potrzeb.

Wygodne w podróży?
Dania zamknięte są w specjalnych pojemniczkach, które zapobiegają przed utratą walorów smakowych i rozlaniem. Dlatego też, rozwiązanie te określane jest mianem niezwykle wygodnego w podróży.

Posiłek z pudełka możemy zjeść dosłownie wszędzie – w samochodzie, komunikacji miejskiej czy na dworcu. Czy można oczekiwać więcej?

Zalety diety pudełkowej w podróży
Dieta pudełkowa to nie tylko wygoda i komfort. To także szereg innych zalet, a mianowicie:

  • jednorazowe opakowania, których możemy się natychmiastowo pozbyć
  • odpowiedni bilans wartości odżywczych
  • rozmaite dania (brak „kulinarnej” nudy)

To metoda odżywiania się, która jest znacznie zdrowsza niż jedzenie na mieście. Umożliwia nam sięganie po posiłki wtedy, kiedy mamy czas. Wszak, są gotowe – możemy z nich korzystać wedle uznania.

Regularne odżywianie i jego znaczenie dla zdrowia
Catering dietetyczny na dowóz to sposób odżywiania się, który pozwala nam ustabilizować metabolizm. Pełnowartościowa, zbilansowana dieta podawana regularnie (o stałych porach) przyczynia się bowiem do efektywniejszej pracy układu trawiennego.

Dieta pudełkowa bardzo często jest jedynym rozwiązaniem umożliwiającym regularne podawanie posiłków. Możemy ją wykorzystać nie tylko w podróży, ale także pracy czy szkole.

Dieta pudełkowa i jej popularność
Wydawać by się mogło, że dieta pudełkowa to rozwiązanie idealne. Jeśli chodzi o jej użyteczność – to jak najbardziej tak. Niestety, catering w takiej postaci ma jedną wadę, a mianowicie – jest kosztowny.

Jednomiesięczny jadłospis o kaloryczności wynoszącej 2000-2500kcal (dieta o przeciętnej objętości) to koszt oscylujący w granicach 1500-2000 złotych. Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. A szkoda! Z całą pewnością, gdyby dieta tego typu była tańsza – korzystało by z niej jeszcze więcej osób.

Dzisiaj, szacuje się, że regularnie z diety pudełkowej korzysta nawet milion Polaków. Co ciekawe, liczba stale wzrasta. Firmy cateringowe – mówiąc kolokwialnie – wyrastają jak grzyby po deszczu. To pozytywne zjawisko dla konsumenta, w końcu im większa konkurencja, tym atrakcyjniejsza oferta i ceny.

Pudełkowe jedzenie promowane jest przez wiele gwiazd muzyki, kina czy sportu, między innymi: Dodę, Rafała Maślaka czy Olgę Kalicką.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*